fbpx

Konfiguracja PlatformIO

Opublikowane przez Jerzy Wickowski w dniu

Jakiś czas temu zastanawiałem się jakie IDE do IoT będzie dla mnie najlepsze. Po wstępnej analizie zdecydowałem się na PlatformIO. Instalacja i konfiguracja Platformio wraz z diplojem kodu na urządzenie zajęło mi tylko chwilkę. Zatem poniżej przedatawię jakie kroki wykonałem, aby wszystko zadziałało.


  1. Instalacja – Jest to krok pierwszy dość oczywisty, a mianowicie należy zainstalować Atoma, a następnie doinstalować plugin platformio-ide.
  2. Tworzenie projektu – Kiedy już PlatformIO jest uruchomione to należy nacisnąć „+ New Project”, a następnie wybrać, z dość sporej listy, płytkę która Cię interesuje. W moim przypadku jest to „WeMos D1 R2 & mini”. Jeszcze tylko ustalenie ściezki, gdzie projekt powinien się zapisać I przycisk „Process” juz czeka na kliknięcie.
  3. Zakończenie – Po tym wszystkim już pozostaje tylko napisać/skopiować kod, podpiąć urządzenie pod usb i wybrać opcję „Upload”, aby cieszyć się działającą aplikacją.

Wygląda prosto? I tak jest. Zatem możeie zapytać po co w ogóle ta instrukcja. Już odpowiadam. Moim nadrzędnym celem podczas pisania tego posta nie było stworzenie instrukcji jak uruchomić skonfigurować PlatformIO, lecz chciałem pokazać jak proste jest wystartowanie projektu w świecie IoT. Zatem jeżeli o tym myślałeś to czas start!Czy to był wartościowy artykuł? Zapisz się, a wyślę Ci dwa ebooki o czystym kodzie oraz będę informował Cię o nowych postach

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


    Zapisz się

    Wyślę Ci dwa dokumenty mówiące o jakości kodu. Dodatkowo będę Cię informował o nowych postach i nowościach.