fbpx

WiFi i HTTP – IoT

Opublikowane przez Jerzy Wickowski w dniu

Skoro już wiemy jak połączyć Esp8266 z WiFi i jak z jego poziomu wysłać request HTTP. Naturalną następną czynnością jest połączenie tych dwóch rzeczy. Poniżej znajduje się kod, który właśnie to czyni. Zapraszam do lektury.

Implementacja

Poniższy kod wykonuje pięciokrotną próbę połączenia się z siecią bezprzewodową z zachowaniem jednosekundowych przerw. Jest to konieczne ze względu na niezerowy czas procesu nawiązywania połączenia. Następnie wykonywane jest zapytanie GET po HTTP. Dodatkowo przesyłam informacje o poszczególnych krokach na serial, aby umożliwić obserwację z procesu wykonywania programu. Do zaimplementowania używam klas WifiConnector oraz HttpRequester o których były poprzednie wpisy.

Kod

main.cpp

Mając już działający kod pozwalający na wysłanie zapytania HTTP. Przez zwykłym urządzeniem elektronicznym otwierają się wielkie drzwi z napisem „Witamy w świecie IoT”. Jednak to tylko pierwszy krok, lecz każdy następny może być bardziej spektakularny.Czy to był wartościowy artykuł? Zapisz się, a wyślę Ci dwa ebooki o czystym kodzie oraz będę informował Cię o nowych postach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Zapisz się

Wyślę Ci dwa dokumenty mówiące o jakości kodu. Dodatkowo będę Cię informował o nowych postach i nowościach.