fbpx

Programistok 2017

Opublikowane przez Jerzy Wickowski w dniu

Byłem, widziałem, opisuję. No prawie… bo nie byłem. Z tego powodu pominę to, co na pewno jest na tej konferencji jest wyjątkowe, czyli klimat i atmosferę. Skupię się natomiast na subiektywnym opisie prezentacji. Poziom prelekcji był bardzo dobry i wart czasu poświęconego na oglądnięcie. Chcesz więcej szczegółów? Zapraszam.

Programistok 2017 promo

Tutaj nic nie opiszę. Po prostu obejrzyj, bo warto.

Mirosław Burnejko – Czym Się Różni AWS od Azure?

Bardzo przyjamna prezentacja pod względem odbioru. Do tego stopnia, że kilkukrotnie wybuchnąłem śmiechem. Co do treści to Mirek w oryginalny dla siebie sposób przedstawia podobieństwa i różnice pomiędzy AWS a Azure. Narrator trzyma w napięciu i dopiero na samym końcu okazuje się, że mordercą jest ogrodnik nie ma różnicy pomiędzy tymi platformami na płaszczyźnie ceny, funkcjonalności, czy wsparcia. No może poza wsparciem dla różnych języków programowania.

Adam Sitnik – Moja niesamowita przygoda z Open Source.

Adam przedstawia co udało mu się osiągnąć dzięki zaangażowniu się w OpenSource. To co dokonał, naprawdę robi to wrażenie. Prelegent przedstawia jak rozpocząć pracę z OpenSource. Jakie zalety i wady niesie za sobą udział w projektach OpenSource. Przede wszystkim polecam wszystkim studentom, pannom i kawalerom, którzy mają czas, aby się zaangażować.

Andrzej Rusewicz: Jak podnieść wydajność zespołu

Andrzej nad wyraz dobrze mówi o produktywności. Pokazuje z różnych perspektyw co może wpływać na spadek lub wzrost produktywności. Już podczas pierwszego przykładu odniosłem wrażenie jakbyśmy byli w tym samym projekcie. Opisywane historie zdarzają się naprawdę. Później jest tylko lepiej. Świetne przykłady, animacje porywające tłum, ale przede wszystkim treść wywierająca presję na szarych komórkach do ciężkiej analizy przeszłości. Ponad to zmusza do refleksji nad przyszłością aplikacji z którymi mam przyjemność pracować. Polecam na maxa.

Sławek Sobótka: DDD: Q&A – czyli co gryzie świadomego programistę/programistkę

Widziałem już kilka prezentacji Sławka Sobótki. Zawsze pozytywne i wartościowe. Nie inaczej było tym razem. Przykłady praktyczne i przemyślane. Prowadzący zadaje dobre pytania i wspaniale na nie odpowiada. Nie była to pierwsza prezentacja o DDD, którą widziałem, ale zdecydowanie najbardziej wartościowa. Przede wszystkim dlatego, że wzbudziła we mnie poczucie, że czegoś nie wiem wraz z gotową podpowiedzią, gdzie takiej wiedzy szukać. Zdecydowanie polecam.

Agata Malec-Sromek – Znajdź swoje korzenie – dziedziczenie w JavaScript

Temat dziedziczenia w JS jest trochę zagmatwany. Natomiast Agata przedstawia go w sposób bardzo obrazowy. Trafia w sedno. Mnie przekonuje. Zdecydowanie polecam dla każdego kto pracuje w JS, a jeszcze nie wgryzł się na poważnie w temat dziedziczenia. Brakuje mi tylko jednej informacji, aby przekaz był kompletny. Co w końcu robi operator new.

Zakończenie

Jeszcze nie byłem na żadnym Programistoku. Po przeczytaniu kilku relacji oraz po obejrzeniu prezentacji, wiem, że w tym roku będę chciał tam być. A może Ty byłeś? Widziałeś? Polecisz? Opiszesz?Czy to był wartościowy artykuł? Zapisz się, a wyślę Ci dwa ebooki o czystym kodzie oraz będę informował Cię o nowych postach

1 Komentarz

Radosław Maziarka · 2018-05-15 o 18:36

No to jedziemy razem ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


    Zapisz się

    Wyślę Ci dwa dokumenty mówiące o jakości kodu. Dodatkowo będę Cię informował o nowych postach i nowościach.