fbpx

Boiling Frogs 2017

Opublikowane przez Jerzy Wickowski w dniu

W zeszłą sobotę byłem na konferencji Boiling Frogs 2017 we Wrocławiu. Była ona poświęcona ogólne pojętemu rzemiosłu programistycznemu, a nie konkretnej technoligii. Może wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Tak jak w zeszłym roku, co opisywałem tutaj. Ze względu na trzy równoległe ścieżki nie mogłem być osobiście na wszystkich prelekcjach. Poniżej zapraszam na moją opinię o poszczególnych wykładach.

Prezentacje Boiling Frogs 2017

Kiedy prezentacje pojawią sie na youtube to podlinkuję.

From developer to a robot – Andrzej Krzywda

Chwilę przed rozpoczęciem tego wykładu, podczas rozmowy przy kawie. Znajomy powiedział mi, że jest to świetny prowadzący i nieważne o czym będzie prelekcja to na 100% będzie świetna. Nie zawiodłem się. Prowadzący na wypasie, a temat bardzo ciekawy. Co prawda mało techniczny, ale bardzo pobudzający do myślenia. Pomimo swojego dywagacyjnego tematu pobudza, aby zagłębyć się, choć trochę, w uczenie maszynowe.

Back to forgotten roots – Mariusz Gil

Mam trochę mieszane uczucia odnośnie teo wykładu, ponieważ z jednej strony temat wydaje się być banalny, natomist z drugiej strony w mózgu coś zaczyna się wiercić i zaczynają rodzić się pytania. Czy też padłem ofiarą onanizmu/hajpu technologicznego? Czy rzeczywiście zapomniałem o rzeczach podstawowych? Mam wrażenie, że nie, ale jeszcze muszę się nad tym zastanowic. Jedno wiem napewno. Mariusz namówil mnie na przeczytania książki „Pragmatyczny programista”.

Deweloper na detoksie – Michał Płachta

Po tym wykładzie czuję pewien niedosyt. Po fenomenalnym wstępie, moje oczekiwania odnośnie tej prezentacji ustatkowały się na dość wysokim poziomie. Było kilka bardzo trafnych porównań i obrazowych przykładów. Jednak nie doczekałem się puenty, albo jej nie zrozumiem.

SLA i utrzymanie mikroserwisów – Jakub Kubryński

Najlepsza prezentacja tegorocznej edycji na której byłem. Kuba pokazał inny, niż powszechnie malowany różowy obraz mikroserwisów. Takie racjonalne spojrzenie na tę architekrurę. Jest to konieczny materiał przez podjęciem decyzji o wejściu w mikroserwisy.

Buzzwordy minionych lat — subiektywne odczucia – Grzegorz Sobczyk

Z jednej strony bardzo mocno osadzony w świecie Java, ale na szczęście, to nie java, była tematem przewodnim. Główną rzecz jaką sobie uświadomiłem, to to, że technologie umierają szybciej niż się nam wydaje. A Grzesiek pokazał ich całe cmętarzysko, mimo iż, część z nich narodział się stosunkowo niedawno.

100 postów w rok – Paweł Słomka

Lightingtalk. Tutaj byłem trochę rozczarowany. Paweł przedstawił powody dlaczego warto zacząć pisać własnego bloga, a ja spodziewałem się zaczej recepty jak tego dokonać. W każdym razie, jeżeli myślisz nad założeniem własnego bloga, ale szargają tobą wątpliwości to warto zobaczyc.

Data i czas dla programistów – Michał Pipa

Prezenta, która wprowadziła mnie, w ignorowany wcześniej, świat problemów związanych z czasem. Przeprowadzona z humorem i zawierała dużą paczkę wiedzy. Niestety skończyła się zbyt wcześnie. Jednak ciekawoski odnośnie przestępnych sekund zostaną w głowie. Czy mi się uda tę wiedzę wykorzystać w praktyce? Nie wiem, ale napewno warto mieć jej świadomość.

The only thing that matters – Szymon Kulec

Odnosnie tej prezentacji nie miałem, żadnych oczekiwań. Zarówno temat, jak i prowadzący byłi dla mnie niewiadomymi. Muszę stwierdzić, że przedstawiany temat był ciężki, natomiast prowadzący był wręcz niesamowity. Jego umiejętności tłumaczenia i przprowadzania procesów myślowych to po prostu bomba. Pozostaje pytanie, czy kiedykolwiek wykorzystam tę wiedzę. Nawet jeżeli nie to czuję się mądrzejszy. Polecam.

P&A + DDD + CQRS = 00 – Łukasz Szydło

Bardzo dobry wykład. Jednak mnie nie urzekł, ponieważ temat już mam zgłębiony. Natomiast jeżeli wciaż nie jesteś pewny, czym jest onion architecture, DDD lub CQRS to jak najbardziej polecam.

Serverless Architecture – Michał Kurzeja

Pierwszy raz spotkałem się  z pojęciem Serverless. Po tej prezentacji wiem co to jest, jak to ewentualnie ugryźć. Bardzo dobra prezentacja, dla kogoś, kto jeszcze nie zgłębiał tematu.Czy to był wartościowy artykuł? Zapisz się, a wyślę Ci dwa ebooki o czystym kodzie oraz będę informował Cię o nowych postach

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


    Zapisz się

    Wyślę Ci dwa dokumenty mówiące o jakości kodu. Dodatkowo będę Cię informował o nowych postach i nowościach.