fbpx

IoT – Podstawowa lista zakupów

Opublikowane przez Jerzy Wickowski w dniu

Jeżeli myślisz o stworzeniu jakiegoś urządzenia IoT, ale nie masz wiedzy elektronicznej. I tak wiedz, że czeka Cię zakup podstawowego sprzętu. Wiem, że im dalej w las tym więcej drzew. Każda nowa wiedza otwiera oczy, że kolejne elementy zaczynają być potrzebne. Ale z rzeczami z listy poniżej udało mi się wydewelopować oraz stworzyć pierwsze prototypowe urządzenie.

Bardzo podstawowa lista zakupów

  • Płytka do programowania – w końcu coś trzeba programować, czy to będzie RaspberryPi, Arduino, czy coś innego to nie zrobi dużej różnicy. W przyszłości w razie potrzeby będziesz mógł to wymienić na coś innego lub w przypadku RaspberryPi zmienić na domowe centrum multimediów.
  • Płytka stykowa + przewody męsko-męskie, męsko-żeńskie, żeńsko-żeńskie – konieczna sprawa, dzięki temu będziesz mógł podpinać, odpinać, łączyć rozłączać bez konieczności żadnego lutowania.
  • Diody LED + rezystory – najprostrza opcja, aby sprawdzić, czy coś zadziałało. Jeżeli będziesz wstanie zapalić i zgasić diodę z poziomu Twojego programu to już będziesz mógł zrobić wszystko.
  • Przyciski – najprostrzy sposób na interakcję z urządzeniem

Dodatkowo

Ponad tą podstawową listą jest jeszcze masa rzeczy. Jednak to co napisałem powyżej jest to absolutne minimum. A Ty drogi czytelniku, może masz większe elektroniczne doświadczenie? Jeżeli tak to co jeszcze powinienem dodać do listy?Czy to był wartościowy artykuł? Zapisz się, a wyślę Ci dwa ebooki o czystym kodzie oraz będę informował Cię o nowych postach

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]

Zapisz się

Wyślę Ci dwa dokumenty mówiące o jakości kodu. Dodatkowo będę Cię informował o nowych postach i nowościach.