fbpx

Jak mieć ZAWSZE czysty kod!

Opublikowane przez Jerzy Wickowski w dniu

czysty kod

Jak mieć ZAWSZE czysty kod!

Chcesz wiedzieć jak mieć zawsze czysty kod? Odpowiedź jest prosta — refactoring! Ale zanim o kodowaniu zobacz świąteczny piękny Wrocław.

W jaki sposób podchodzić do tworzenia nowych funkcjonalności tak, aby kod był zawsze czysty, przejrzysty, a dług technologiczny nie narastał za szybko? Napisanie samego feature nie wystarczy, a upychanie zmian na siłę nie skończy się dobrze. Lepszym rozwiązaniem jest malutki refactor, by dostosować architekturę do aktualnego rozwiązania. Po dodaniu nowej funkcjonalności przeprowadź refactoring, aby się wszystko razem dobrze sklejało.

Zanim jednak napiszesz te kluczowe kawałki kodu, to sprawdź, czy to już pasuje do aktualnej architektury. Czasami może się okazać, że dodanie feature bez jakichś zmian kodu wcześniej, zajmie Ci więcej czasu niż zrobienie krótkiego refactoringu przed.

A o co dokładnie chodzi i jak to się ma do gotowania zobaczysz w 53 odcinku vloga “Jak mieć ZAWSZE czysty kod!”.Czy to był wartościowy artykuł? Zapisz się, a wyślę Ci dwa ebooki o czystym kodzie oraz będę informował Cię o nowych postach

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


    Zapisz się

    Wyślę Ci dwa dokumenty mówiące o jakości kodu. Dodatkowo będę Cię informował o nowych postach i nowościach.