fbpx

Powershell ISE – Project Explorer

Opublikowane przez Jerzy Wickowski w dniu

Nie wiem jakie macie podjeście do Powershella? Ja przez pewiem czas byłem lekko sceptyczny, lecz otwarty. Nadarzyła mi się kiedys okazja, aby się go poznać, i nie żałuję. Bo jest to narzędzie, z którym praca jest bardzo satysfakcjonująca i wdzięczna. Przynajmniej dla mnie. Używam go w domu do zautomatyzowania prostych lecz monotonnych czynności, jak zmiana nazwy zdjęć, poprzed dodanie daty pstryknięcia. Oraz oczywiscie podczas pracy w celu automatyzacji budowania i deplojowania aplikacji.

Jednak Microsoft ma minusa jak stąd do Biecza, ponieważ nie dostarcza dobrego środowiska do pisania kodu w PowerShellu. Jest do prawda dodatek do Visual Studio „PowerShell Tools for Visual Studio 2015”, który jednak nie jest zbyt wygodny. Istnieje również Powershell ISE, który jest podstawowym edytorem. Posiada zintegrowany debugger oraz wbudowany dostęp do dokumentacji. Działa również intelisense, więc na pierwszy rzut oka wygląda ok, ale… No właśnie jest też „ale”. ISE nie posiada nic, co mogłoby pomóc w nawigacji. Jednak jest na to rozwiązanie….

Mianowicie mój znajomy. Niejaki Marcin G postanowił rozwiązać ten problem i napisał świetny plugin do ISE Powershell ISE Addon – Project Explorer, który dodaje sporo funkcjonalności. Po zainstalowaniu otrzymujemy nie tylko drzewo nawigacji, ale również wyszukiwanie i wiele innych. W każdym razie jeśli zaczynam pisać kod w Powershellum, to jest to pierwsza rzecz, którą instaluję.

Wszystko jest opisane na stronie projektu na GitHubie, a instalacja jest naprawdę prosta, bo wystarczy:

Install-Module PsISEProjectExplorer
Import-Module PsISEProjectExplorer
Add-PsISEProjectExplorerToIseProfile

i już.Czy to był wartościowy artykuł? Zapisz się, a wyślę Ci dwa ebooki o czystym kodzie oraz będę informował Cię o nowych postach

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


    Zapisz się

    Wyślę Ci dwa dokumenty mówiące o jakości kodu. Dodatkowo będę Cię informował o nowych postach i nowościach.